دریافت اقامت دائم ترکیه | روشهای اخذ پاسپورت ترکیه

دریافت اقامت دائم ترکیه ، دریافت تابعیت کشور ترکیه ، روشهای اخذ پاسپورت ترکیه ، همه و همه چیزی نیستند جز دریافت حق شهروندی کشور ترکیه ( Vatandaşlık ) در واقع همان موضوعی که چند سالی است به یک دغدغه مهم برای شهروندان ایرانی و البته، اتباع سایر کشورهای منطقه خاورمیانه مبدل شده است. در این سالهای اخیر و بر اساس اتفاقات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره ، تب دریافت اقامت دایم ترکیه به شدت پس از وقوع جنگ‌ها و تنش‌های منطقه بالا گرفته است. از این رهگذر دولت ترکیه نیز با هدف جذب نیروی انسانی از یکسو و سرمایه‌‌های خارجی از سوی دیگر به نحو چشمگیری با اعطای تابعیت کشور خود ( شهروندی کشور ترکیه ) به اتباع دیگر کشورها بهره برداری کرده است.

لوکس هومز turkish-passport-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

بدیهی است برای آنهایی که به فکر دریافت اقامت و تابعیت ترکیه هستند، همواره این پرسش پیش می‌آید که دریافت پاسپورت ترکیه می‌تواند یک مزیت بزرگ محسوب شود؟

واقعیت است که اخذ اقامت دائم ترکیه یا همان پاسپورت ترکیه برای اتباع کشورهایی که با محدودیت‌های زیادی مواجه هستند، می‌توانند به خودی خود یک مزیت محسوب شود. اما این که تا چه اندازه برخورداری از حق شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه مفید خواهد بود و چه مزایا و یا محاسنی می‌تواند به همراه داشته باشد، موضوعی است که در ادامه این بحث به آن خواهیم پرداخت .

انواع اقامت در ترکیه

برای درک بهتر موضوع اقامت در خاک ترکیه ، بهتر است بدانید که در حالت کلی اقامت ترکیه به دو نوع اقامت توریستی و اقامت غیر توریستی تقسیم می‌شود. این بستگی به شما دارد که هدف نهایی‌تان از اقامت در کشور ترکیه چیست!!

آیا تصمیم دارید صرفا مدت زمانی را در این کشور زندگی کنید یا قصدتان برای مهاجرت به ترکیه جدی است و می‌خواهید اقامت دائم یا همان تابعیت کشور ترکیه را به دست بیاورید؟

اگر در زمره گروه دوم هستید، یعنی آن دسته از عزیزانی که قصد دریافت پاسپورت ترکیه را دارند، باید بدانید که اقامت توریستی ترکیه به هیچ عنوان نمی‌تواند نظرتان را تامین کند، یعنی به هیچ وجه اقامت توریستی ترکیه بدون سرمایه گذاری به اقامت دائم ترکیه تبدیل نمیشود. در واقع باید گفت : اقامت توریستی ترکیه صرفا نوعی ویزای یک ساله برای گشت و گذار در ترکیه محسوب می‌شود .

از طرف دیگر، انواع اقامت غیر توریستی ترکیه خود به چند نوع مختلف از اقامت تقسیم بندی می‌شود که هرگدام از آنها می توانند در نهایت به اقامت دائم و تابعیت جمهوری ترکیه منجر شوند ( البته به غیر از اقامت تحصیلی ) که در فهرست زیر با آنها آشنا خواهید شد.

 

 

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور بر اساس قانون شماره ۶۴۵۸ که در تاریخ ۱۱٫۰۴٫۲۰۱۳ در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده ، ضمانت اجرایی پیدا کرده است. براساس این قانون، اتباع خارجی ( به جز اتباع کشورهایی که خرید ملک در ترکیه برای آنها غیر قانونی اعلام شده است ) این امکان را دارند که با خرید خانه در ترکیه ، درخواست اقامت موقت سرمایه‌گذاری ترکیه را بدهند و تا ۵ سال اقامت خود را بدون انقطاع تمدید کنند.

پیش تر در مورد خرید ملک در ترکیه مطلبی در سایت لوکس هومز منتشر شده است که در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر راجع به خرید خانه در ترکیه میتوانید به آن مقاله مراجعه بفرمایید.

دارندگان اقامت سرمایه‌گذاری موقت ترکیه پس از پایان دوره اقامت موقت خود و در صورتی که طی این مدت (۵ سال) صرفا ۶ ماه از خاک جمهوری ترکیه بیرون بوده باشند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه یا شهروندی کشور ترکیه خواهند شد. البته حضور به مدت چهار و نیم سال در ترکیه تنها شرط دریافت اقامت دائم نیست ، بلکه یکی از مهمترین شروط برای اخذ پاسپورت ترکیه است.

لوکس هومز how-t-get-Turkish-citizenship-by-buying-property-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

مهمترین شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک

 • نداشتن سوء سابقه کیفری و جزایی
 • پرداخت به موقع مالیات‌ها و مواردی مانند جرائم پرخطر رانندگی
 • نداشتن بدهی بانکی معوقه
 • نداشتن سوء سابقه کیفری در ترکیه و ایران
 • نداشتن شکایت شخصی بابت رفتارهای غیر هنجار
 • عدم ارتباط با گروه‌های سیاسی و تروریستی
 • تسلط به زبان ترکی تا حدی که بتوانید در جلسه دادگاه مربوط به دریافت اقامت دائم ترکیه به زبان ترکی صحبت کنید

و چند شرط دیگر که در زمان بررسی درخواست شما برای دریافت اقامت دائم ترکیه به شدت مورد توجه قرار گرفته و وجود کوچکترین شبهه در مورد هرکدام از مسائل مطرح شده می‌تواند دریافت شهروندی ترکیه شما را ملغی کرده یا به تعویق بیندازد.

البته در مواردی بوده که یک یا چند شرط از شروط لازم دریافت پاسپورت ترکیه را شخص نداشته اما در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم ترکیه شده است. در واقع اینطور میتوان بیان نمود که این شروط ، شرطهای مهم واصلی هستند اما اگر نقصی در آنها باشد شخص درخواست دهنده می بایست بتواند مسئله را توجیه یا خلاف آن را به اثبات برساند و قاضی دادگاه و البته وکلای دولتی مربوط به اعطای حق شهروندی ترکیه را قانع نماید. و در نهایت آنها هستند که راجع به پذیرش شخص درخواست دهنده و اعطای پاسپورت ترکیه به وی تصمیم نهایی را می گیرند.

نکته قابل توجه این است که تا پیش از سال ۲۰۱۷ میلادی، در صورتی که دارندگان اقامت موقت سرمایه‌گذاری در ترکیه بیش از ۴۰ روز در سال را در خارج از مرزهای جمهوری ترکیه حضور داشتند، اقامت موقت یکساله آنها ، ابطال می‌شد و مجددا باید اقدام به دریافت اقامت موقت ترکیه می‌کردند که این فرایند در عمل موجب به تعویق افتادن زمان دریافت اقامت دائم ترکیه آنها می‌شد و بعضا می‌توانست بر روی تصمیم‌گیری در مورد اعطای اقامت دائم تا تابعیت ترکیه به شخص مورد نظر تاثیر منفی بسیار زیادی بگذارد.

لوکس هومز buy-home-in-turkey-4-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

اما خوشبختانه از سال ۲۰۱۷ میلادی به این سو، این محدودیت برداشته شده است. به این معنی که اگر شخص دارنده اقامت موقت ترکیه بیش از ۴۰ روز در هر سال خارج از خاک ترکیه باشد، اقامت موقت وی ابطال نخواهد شد، اما بدیهی است که زمان دریافت اقامت دائم ترکیه برای وی به میزان مدت زمانی که در ترکیه حضور نداشته به تعویق می‌افتد.

به عبارتی شخص متقاضی دریافت اقامت دائم ترکیه باید زمانی که در خواست اقامت دائم ترکیه یا وطنداشلیک – Vatandaşlık می دهد، حداقل چهار و سال و نیم در این کشور زندگی گرده باشد .

نکته مهم دیگر در مورد اقامت موقت این است که اگر شخص متقاضی دریافت اقامت موقت سرمایه‌گذاری ترکیه ، محدودیت اعتبار پاسپورت نداشته باشد، می‌تواند به جای اقامت یکساله موقت، اقامت دوساله ترکیه یا حتی در برخی موارد اقامت سه ساله ترکیه دریافت کند. البته همانطور که گفته شد باید پاسپورت حداقل ۲۴ ماه یا ۳۶ ماه اعتبار داشته باشد. 

 

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق دریافت ویزای کار | مجوز کار ترکیه

برای دریافت اقامت کاری ترکیه یا دریافت مجوز کار ترکیه که به آن چالیشما ایزنی çalışma izni – نیز گفته می‌شود ، لازم است شخص متقاضی این نوع اقامت به استخدام یک شرکت یا موسسه معتبر و واجد شرایط جذب نیروی انسانی خارجی در ترکیه درآمده و از طریق آن شرکت مجوز کار در ترکیه را دریافت نماید.

در واقع شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانند با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز خود، برای پرسنل خارجی خود از وزارت کار جمهوری ترکیه درخواست اجازه کار کنند. بدیهی است در صورت مثبت بودن نتیجه و دریافت اجازه کار ، شخص متقاضی موفق به دریافت اقامت یک ساله کاری ترکیه خواهد شد .

لوکس هومز turkish-work-visa-calisma-izni-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

توجه داشته باشید که دریافت این نوع از اقامت ( اقامت کاری ترکیه )، بسیار ایده‌آل و مفید است، اما متاسفانه چندان هم کار ساده‌ای نیست. نکته‌ای که لازم است توجه شما را به آن جلب کنم این است که مراقب باشید در دام شیادانی که ادعا می‌کنند برایتان اقامت کاری ترکیه دریافت خواهند کرد نیفیتد. برای این منظور لازم است اطلاعات کامل و دقیق و در عین حال موثقی از شرکت صادرکننده مجوز کاری ترکیه داشته باشید و مهمتر از تمام این‌ها ، باید مجوز کار شما از طریق سفارت ترکیه در ایران به دستتان برسد. در غیر این صورت ممکن است پول و مهمتر از آن امید و انگیزه‌تان را از دست بدهید .

بحث اجازه کار در ترکیه بسیار گسترده و مهم است، از این رو سعی خواهیم کرد در یک مقاله جداگانه به طور مفصل به دریافت مجوز کار در ترکیه بپردازیم.

 

 

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت | سرمایه‌گذاری تجاری

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار هم یکی از روش‌هایی است که می‌توان به آن توجه داشت. اما دقت بفرمایید که ثبت شرکت در ترکیه به تنهایی شما را واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌کند. چرا که شما حتی پس از ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کارتان در ترکیه باز هم به مجوز کار این کشور احتیاج دارید و برای دریافت اقامت کاری ترکیه لازم است سرمایه اولیه شرکتی که ثبت کرده‌اید حداقل ۱۰۰ هزار لیر ترکیه باشد و دیگر این‌ که باید بتوانید دست کم ۵ تبعه ترک را به استخدام شرکت خود درآورده و حقوق و بیمه آنها را به SSK ( اداره کار و بیمه اجتماعی ترکیه ) پرداخت کنید تا به واسطه این شرایط برای خودتان هم بتوانید مجوز کار یا ویزای کار ترکیه را دریافت کنید .

لوکس هومز Company-registration-2-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

مزیت این نوع از اقامت در ترکیه این است که طی مدت سه و نیم سال می‌توانید درخواست اقامت دائم ترکیه را بدهید و در صورتی که از هر جیث واجد شرایط باشید باید به شما دریافت تابعیت ترکیه را تبریک بگوییم. راجع به شرایط ثبت شرکت در ترکیه و دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت حتما یک مقاله کامل از لوکس هومز ارائه خواهد شد.

 

 

دریافت اقامت ترکیه از طریق تحصیل ( اقامت تحصیلی ترکیه )

تحصیل در ترکیه ، یکی دیگر از راه هایی که است می‌توان به واسطه آن اقامت یک ساله این کشور را دریافت کرد . البته لازم است شخص متقاضی اقامت تحصیلی ترکیه ، در یکی از دانشگاه های این کشور ثبت نام کرده باشد و آزمون ورودی آن را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد .

اقامت تحصیلی ترکیه در واقع به اقامت دائم یا تابعیت ترکیه منجر نخواهد شد و شخص دارنده این نوع اقامت به محض پایان دوران تحصیل، حق اقامت در ترکیه را از دست خواهد داد. اما به هرحال طبیعی است اگر دانشجویی مستعد و خلاق باشید و بتوانید طی دوران تحصیل در ترکیه دوستان و روابط کاری مفیدی برای خودتان دست و پا کنید، می‌توانید به مجرد پایان دوران تحصیلی‌تان، یا حتی حین زمان تحصیل از طریق یکی از شرکت های ترک  مجوز کار در ترکیه را دریافت کنید.

لوکس هومز turkey-university-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

 

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ازدواج با یک شهروند ترک

ازدواج با شهروند ترکیه یکی از روش‌های دریافت اقامت دائم ترکیه یا اخذ پاسپورت ترکیه است .

یکی از راه های اخد اقامت دائم درکشور ترکیه ورود از طریق ازدواج با یک ترک است. هنگامی که شما با شخصی که ترک زبان است ازدواج می‌کنید، شما می‌توانید بعد از سپری کردن ۳ سال از ۵ سال به صورت متوالی حق شهروندی ترکیه را درخواست کنید. لازم به ذکر است در مدت این ۳ سال مسئولان مربوطه تحقیقات لازم را به عمل می آورند که ازدواج شخص واقعی بوده و صوری نباشد که در صورت صوری بودن ازدواج اقامت دائم به شخص تعلق نمی گیرید.

لوکس هومز Marriage-in-turkey-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ازدواج با یک شهروند کشور ترکیه :

 1. ازدواج نباید صوری باشد باید قطعا واقعی باشد یا حتی المقدور مدارکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج در دست باشد.
 2. شخصی که با او قصد ازدواج دارید، نباید در کشور ترکیه پناهنده باشد و باید دارای ملیت ترک باشد.
 3. پروسه کسب اقامت در ترکیه از طریق ازدواج حدود ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. معمولا ۳ سال و نیم.
 4. شخص متقاضی ازدواج باید از کنسولگری کشور خود در ترکیه برگه مبنی بر مجرد بودن خود را دریافت نماید. تجردنامه
 5. دختران و پسران در ترکیه باید سن ۱۸ سال را تمام کرده باشند تا اجازه داشته باشند بدون رضایت پدر و مادر ازدواج کنند .
 6. ازدواج با یک شهروند کشور ترکیه میبایست کاملا رسمی بوده و به ثبت مراکز دولتی مربوطه رسیده باشد.
 7. اگر شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور ترکیه دختر باشد و قبلا متارکه کرده است، لازم است حداقل ۳۰۰ روز از طلاق رسمی وی گذشته باشد.

 

مزایای دریافت اقامت دائم ترکیه

دریافت اقامت دائم ترکیه پیش و بیش از هر چیزی برای اتباع دیگر کشورها از جمله هموطنان ایرانی، با یک مزیت مهم همراه است. داشتن تابعیت دوگانه که موجب می‌شود تا اشخاص از این موقعیت در شرایط مختلف از جمله تجارت و کسب و کار، تحصیل و غیره بهره برداری مطلوبی داشته باشند. موارد یاد شده جز اولین و در عین حال بدیهی‌ترین مزیت هایی است که از دریافت شهروندی ترکیه و داشتن اقامت دائم ترکیه به شما خواهد رسید.

اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که موضوع برخورداری از مزایای تابعیت ترکیه و دریافت اقامت دائم ترکیه ، به همین سادگی که در کمپین‌های تبلیغاتی بیان می‌شود نیست. در واقع شخص که موفق به دریافت اقامت دائم ترکیه میشود، به عنوان یک تبعه ترکیه می‌تواند از مجموعه‌ای از مزایا بهره‌مند شود که در زیر به صورت خلاصه به بخشی از آنها اشاره شده است:

لوکس هومز why-turkey-2-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

۸ مزیت مهم دریافت اقامت دائم ترکیه یا اخذ پاسپورت ترکیه

 

افتتاح حساب بین المللی بانکی در بانک‌های سراسر جهان

کشور ترکیه جزء ۲۰ کشور برتر اقتصادی دنیاست ( جزء G20 ) و این موضوع باعث شده که با اکثر کشورهای جهان بدون هیچ محدودیتی و البته با دریافت قدری تصحیلات بیشتر به واسطه اینکه جزء جی ۲۰ است به نقل و انتقالات تجاری و مالی بپردازد. در واقع شهروندان ترکیه به راحتی میتوانند در همه کشورها حساب بانکی شخصی و یا شرکتی افتتاح نمایند و از این طریق به تجارت های بین المللی بسیار زیادی دسترسی خواهند داشت. یکی از مزایای دریافت اقامت دائم ترکیه همین است که یک شهروند ترک میتواند حساب های بانکی ارزی و بین المللی داشته باشد و از هر جایی به جای دیگر ضمن تبدیل ارز به انتقال آن نیز بپردازد.

لوکس هومز turkish-banks-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

برخورداری از کارت های اعتباری بین المللی

هماهنطور که گفته شهروندان ترک برای افتتاح حساب بانکی در هیچ جایی محدودیت ندارند و به راحتی در هر بانکی میتوانند حساب داخلی یا ارزی و بین المللی ایجاد کنند. از این رو یکی از مزایای دریافت پاسپورت ترکیه برای هموطنان ایرانی استفاده از مزیت برخورداری از کارت های بانکی بین المللی همچون ویزاکارت (Visa Card) ، مسترکارت (Master Card) ، امریکن اکسپرس (american express) و  غیره است که از طریق آنها به راحتی میتوانید به صورت آنلاین خرید، فروش یا هر نوع تجارت دیگری را ضمن تبدیل ارز خود انجام دهید. این کارتهای بانکی در اکثر کشورهای دنیا منهای ایران و چند کشور دیگر فعال و قابل استفاده هستند.

لوکس هومز Credit-Cards-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

امکان استفاده از سیستم های ترانسفر مالی بین المللی مثل پی پال، وسترن یونیون و غیره

یکی دیگر از مزایای دریافت اقامت دائم ترکیه یا پاسپورت ترکیه برای شهروندان ایرانی عضویت و استفاده از سیستم های ترانسفر مالی بین المللی است. این سیستم ها معمولا کارمزدهای کمی دارند و حتی در برخی از کشورهایی که طرف قراداد با کارت های اعتباری بانکی مثل ویزا و مستر کارت و غیره نیستند میتوانند فعالیت داشته باشند. مهمترین این سیستم ها پی پال (Paypal)  و وسترن یونیون (Western Union) هستند.

لوکس هومز money-transfer-2-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

دریافت تسهیلات مالی ( وام بانکی ) با نرخ بهره بسیار پایین

یکی از مهمترین مزیت های دریافت اقامت دائم ترکیه استفاده از وامهای بانکی با نرخ بهره های بسیار پایین است. شهروندان ترکیه میتوانند تسهیلات بانکی خود را برای خرید املاک و مستغلات، برای خرید خودرو، برای خرید وازم خانه و غیره از بانک خود دریافت نمایند. عموما این تسهیلات به نوع سپرده و ترنول بانکی شخص بستگی دارد و میتواند بسته به ارز موجود در حساب وام بر مبنای دلار، یورو، لیر و غیره دریافت نمایند. بانک های ترکیه برای تسهیلاتی که با ارز دلار و یورو هستند معمولا با نرخ بین المللی بهره وام اعطا میکند که معمولا عددی بین ۰٫۷۵% الی ۴% به طور سالانه است. برای واحد پولی لیر یا همان لیر ترکیه که وجه رایج کشور است این بهره ۱۲٫۵% خواهد بود. البته در واقع ماهانه ۰٫۹۷% است که با در نظر گرفتن کارمزد بانکی و مالیات به میزان میانگین ۱۲٫۵% در سال میرسد.

لوکس هومز turkey-loan-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

 

امکان سفر به ۱۱۴ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا

 شهروندان کشور ترکیه با در دست داشتن پاسپورت ترکی میتوانند به ۱۱۴ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند. این مورد برای شهروندان کشورهای منطقه از جمله هموطنان ایرانی یک مزیت بسیار بسیار مهم است که با دریافت اقامت دائم ترکیه حاصل می شود. برای مشاهده لیست کشور هایی که شهروندان ترکیه میتوانند بدون نیاز به ویزا به آنها سفر کنند به آدرس اینترنتی زیر مراجعه فرمایید:

https://www.passportindex.org/comparebyPassport.php?p1=tr&fl=&s=yes

لوکس هومز Visa-policy-Turkey-1-lukshomes-1024x449 دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

 

تسهیل و تسریع فرایند اخذ ویزا از اروپا و آمریکا

اصولا دریافت ویزای کشورهای اروپایی و آمریکا، طی سه دهه اخیر برای فردی با پاسپورت ایرانی بسیار مشکل شده است. در صورتی که اگر شما اقامت دائم ترکیه و یا تابیعیت ترکیه را داشته باشید و در عین حال موجودی حساب بانکی‌تان هم حدود ۲۰ هزار دلار باشد، می توانید به راحتی به عنوان یک شهروند ترک برای دریافت ویزای آمریکا اقدام نمایید و اطمینان داشته باشید که احتمال رد شدن درخواست ویزای شما بسیار بسیار پایین خواهد بود. این تسریع و تسهیل در فرایند دریافت ویزای کشوری مثل آمریکا یا برخی از کشورهای دیگر که نیاز به دریافت ویزا دارند نیز از دیگر مزایای دریافت اقامت دائم ترکیه است .

** ضمنا این نکته را به خاطر داشته باشید شهروندان ترکیه بدون نیاز به ویزا میتوانند به برخی از کشورهای اروپا سفر کنند.

لوکس هومز usa-visa-for-turkish-citizenships-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

 

امکان تحصیل ارزان در دانشگاه‌های کشور ترکیه

از دیگر مزایای دریافت اقامت دائم ترکیه هزینه های بسیار پایین تر از غیر ترک ها می باشد. در واقع تحصیلات مقدماتی و دانشگاهی برای شهروندان ترک بسیار بسیار ارزان تمام میشود تا شهروندان غیر ترک ساکن ترکیه و این مزیت شامل حال تمام افرادی میشود پاسپورت ترکیه را دریافت نموده اند.

ضمن اینکه اصولا دانشگاه های بین المللی در همه جای دنیا از جمله ترکیه به اندازه دانشگاه های لوکل یا منطقه ای در رشته های درسی فنی ، مهندسی، پزشکی و غیره تنوع نداشته و ندارند و دانشجویانی که بتوانند در دانشگاههای لوکال یک کشور ( مثل ترکیه ) تحصیل کنند ضمن برخورداری از تنوع در رشته های تحصیلی ، هزینه های بسیار کمتری را نیز تقبل میکنند.

لوکس هومز turkish-universities-1-lukshomes.com_-1024x656 دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه

 

امکان تجارت آزاد و به دور از تحریم در سراسر جهان

تحریمها اگرچه برای ما ایرانیها به یک تابوی بزرگ مبدل شده اند و مانند یک سد بزرگ مسیر تجارت و کسب و کار بین المللی ایرانیان را ناهموار کرده است، اما برای یک شهروند ترک هیچ معنا و مفهومی ندارد. در نتیجه یکی از مزایای مهم داشتن اقامت دائم ترکیه میتواند از میان برداشته شدن سد تحریمهای تجاری جهانی باشد. در واقع شما به عنوان یه شهروند ترک میتوانید آزادانه به ۱۱۴ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا یا به باقی کشورهای جهان با دریافت ویزا ( سریع و راحت ) سفر کرده و ضمن افتتاح حساب بانکی، ارز خود را در اولین بانک نزدیک به خود یا حتی به صورت آنلاین تبدیل و به کسب و کار و تجارت بین المللی مشغول شوید.

لوکس هومز turkey-financial-1-lukshomes.com_ دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه اقامت ترکیه
دریافت اقامت دائم ترکیه - روشهای اخذ پاسپورت ترکیه - دریافت حق شهروندی ترکیه | لوکس هومز
 • دریافت اقامت دائم ترکیه | روشهای اخذ پاسپورت ترکیه
5

خلاصه

دریافت اقامت دائم ترکیه ، دریافت تابعیت کشور ترکیه ، روشهای اخذ پاسپورت ترکیه ، دریافت حق شهروندی کشور ترکیه – ( Vatandaşlık ) ، راه های دریافت اقامت دائم ترکیه ، دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج ، دریافت اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری تجاری، دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ازدواج با شهروندان ترک

User Review
5 (1 vote)
به اشتراک بگذارید