دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | راست یا دروغ ؟!!

حقایق دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه در این کشور

طی سالهای اخیر خرید خانه به عنوان یکی از روشهای دریافت پاسپورت ترکیه به شدت مورد توجه هموطنان ایرانی قرار گرفته است. با این وجود خیلی‌ها هنوز هم با تریدیدهای شدیدی در این باره مواجه هستند. اما علت چیست؟ علت تبلیغات گسترده‌ای است که از یکسو تاکید بر ” دریافت پاسپورت ترکیه به واسطه خرید ملک در این کشور ” دارند و تلاش میکنند برای جذب مشتری بیشتر، آرمان شهری را به تصویر بکشند که در آن همه چیز در حد اعلای خود بود و رویایی است.

از سوی دیگر اما، مخالفان یا به عبارت روشن‌تر رسانه‌های وابسته به حکومت ایران تمام تمرکز خود را بر اثبات خلاف واقع بودن تبلیغاتی مرتبط با دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک و اصولا سرمایه گذاری ملکی در ترکیه و صد البته در هرجای دیگری غیر از ایران، گذاشته‌اند.

این دو موج تبلیغی متضاد موجب میشوند تا مخاطب به شدت سردرگم شده و توان تصمیمگیری را نداشته باشد. از طرفی وضعیت اقتصادی و اجتماعی این روزهای ایران به گونه‌ای است که بسیاری از مردم به خصوص آنهایی که دستشان به دهانشان میرسد، سخت در تلاشند تا بتوانند پایگاه دومی برای زندگی خود و خانواده‌شان دست و پا کنند و به واسطه سرمایه‌گذاری ملکی در خارج از ایران، تا حد ممکن از ارزش دارایی خود محافطت کنند.

در واقع اینطور میتوان گفت که این دسته از افراد بر این باور هستند که نگه داشتن سرمایه نقدی در ایران، درست به مثابه قرار دادن یک قالب یخ در زیر نور آفتاب است. زیرا که با نگاه به شرایط اقتصادی و سیاسی و نیم نگاهی به قیمت ارز و سکه به راحتی میتوان تشخیص داد که ارزش پول ملی ما روز به روز در حال افت است. به همین دلیل سعی میکنند با خرید ملک در ترکیه که امکان مالکیت صد درصدی ملک ( زمین و بنا ) را به اتباع خارجی میدهد، هم امکان دریافت پاسپورت ترکیه را به دست بیاورند و هم بتوانند بخشی از سرمایه نقدیشان که در بانکها سپرده‌گذاری کرده‌اند یا در فرایند کسب و کار خود به جریان انداخته‌اند را از تهدید تنزل شدید و روزافزون در مقابل ارزهای جهانی مانند دلار و یورو نجات دهند.

به عبارت ساده‌تر خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان، صرفا با هدف دریافت پاسپورت ترکیه صورت نمیگیرد و اهداف حاشیه‌ای دیگری را هم در کنار خود دارد که بخش مهم آن، نجات اقتصادی زندگی و کسب و کارهایشان است. در واقع موضوع تبدیل واحد ارزی است. تبدیل ریال به ارزهای قدرتند دلار و یورو که خود به تنهایی باعث تثبیت سرمایه و رشد نسبی آن در ایران میشود. به همین دلیل هم وقتی در جریان تناقضات شدید اطلاعاتی قرار میگیرند، قدرت تصمیمگیری خود را از دست میدهند.

اما واقعیت دریافت پاسپورت ترکیه چیست؟ آیا با خرید خانه در ترکیه میتوان اقامت دائم ترکیه و پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟ آیا آنچه در تبلیغات ماهواره‌ای و بعضی وبسایتهای اینترنتی به عنوان خرید آپارتمان در ترکیه به نمایش گذاشته میشود، واقعی است؟ یا صرفا ترفندهای تبلیغاتی با هدف جذب مشتری؟ آیا همانطور که رسانه‌های حکومتی ایران وانمود میکنند، صنعت ساخت و ساز و بازار فروش املاک ترکیه صرفا در اختیار مطلق عده‌ای سودجو و کلاهبردار است؟

این سوالات به انضمام ده‌ها سوال دیگر در ذهن بسیاری از شهروندان ایرانی است که دریافت پاسپورت ترکیه به واسطه خرید خانه در این کشور را در دستور کار خود قرار داده‌اند یا در حال بررسی موضوع هستند. برای دریافت پاسخ بخش قابل توجهی از این پرسش‌ها با ما همراه باشید.

 

واقعیت‌های خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه

همانطور که میدانید ترکیه کشوری است که طی دوسال اخیر و به دلیل التهابات سیاسی داخلی و منطقه‌ای تا حدی قدرت اقتصادی خود را از دست داده است. این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی مقام شانزدهم برترین اقتصادهای جهان را در میان بیست کشور برتر اقتصادی دنیا (G20) داشت، اما اکنون وضعیت مانند دوسال قبل نیست و این رتبه به عدد ۱۸ تنزل پیدا کرده. بدیهی است، تنش‌های دوسال گذشته تا حدی بر فرایند رشد اقتصادی ترکیه تاثیر گذاشته‌اند. اما نباید فراموش کرد که ترکیه همچنان جز ۲۰ کشور برتر اقتصادی دنیاست. و آنقدر هست که هنوز هم برای سرمایه‌های ایرانی یک جای امن محسوب شود.

شما هم بی تردید با چنین جملاتی در تبلیغات مربوط به اقامت دائم ترکیه برخورد کرده‌اید : ” دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک ” . این جمله یک واقعیت دروغین است. تعجب نکنید! واقعیت است چون شما میتوانید با خرید خانه در ترکیه پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اما دروغ نهفته در آن، این نکته است که فاصله بین “خرید خانه” تا “اقامت دائم و دریافت پاسپورت ترکیه” فرسنگها راه دراز و سنگلاخی وجود دارد که بدون تردید هیچ اشاره‌ای به آن در تبلیغات نخواهد شد.

یا ” خرید آپارتمان در ترکیه به صورت اقساطی فقط با ۵۰ میلیون تومان !” با این واقعیت دروغین هم مواجه شده اید حتما. این هم یکی از مواردی است که در وهله اول به شما تلقین میکند که ” با پولهای ته حساب بانکیتان میتوانید در یکی از محلات خوب استانبول یا آنتالیا یک آپارتمان لوکس بخرید!. واقعا وسوسه برانگیز است. مخصوصا برای افرادی که ترجیح می دهند به جای فکر کردن خیلی راحت به هر حرفی اعتماد کنند.

درست است، در استانبول میتوانید یک آپارتمان اقساطی بخرید. اما کمتر کسی از خود میپرسد : “چگونه میشود در یکی از ابر شهرهای جهان که در ردیف ۱۰ شهر برتر توریستی جهان به شمار میآید و پایتخت اقتصادی و فرهنگی ترکیه است، با بودجه ۵۰ میلیون تومان خانه خرید؟” آیا می توانیم همین امروز، در تهران نه، در یکی از شهرستانهای کوچک کشور با ۵۰ میلیون تومان پیش پرداخت خانه بخریم؟ پاسخ مشخص است، نمیتوان در یک شهر بزرگ و محله خوب با این رقم خانه‌ای در ایران پیدا کرد. با این وصف نباید تصور کنیم که ترکیه از این قانون مستثنی است!

اینجا هم زندگی و اقتصاد به نرخ روز دلار میگذرد، مثل تمام دنیا، در نتیجه نه تنها نمیتوان انتظار داشت که قیمت خانه در ترکیه خیلی ارزانتر از ایران باشد، بلکه باید بدانیم که قدرت پول ترکیه متاسفانه حدود ۲۰۰۰ برابر پول ملی ماست (اقتصادی تر ببینیم میشود ۲۰۰۰۰ برابر ریال) و این یعنی باید بپذیریم که خانه در ترکیه خیلی هم ارزان نیست.

و اما در پاسخ به اینکه دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک امکان پذیر است باید بگوییم بله. درسته. دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه در این کشور امکان پذیر است. اما نه به این سادگی و شیرینی که در تبلیغات ماهواره ای یا برخی رسانه های اینترنتی میبینید. در ساده ترین حالت باید بدانید دریافت پاسپورت ترکیه اگر قرار باشد از طریق خرید ملک ( سرمایه گذاری ملکی در ترکیه ) باشد حداقل ۱۰ شرط اصلی دارد به این شرح هستند:

 • خرید ملک در ترکیه که حداقل به اندازه ۳۰۰٫۰۰۰ لیر ارزش مادی داشته باشد
 • دریافت اقامت توریستی یکساله ترکیه به مدت ۵ سال متمادی و پشت سر هم بر اساس آدرس ملک خریداری شده
 • عدم اجاره ملک خریداری شده به غیر ( به صورت رسمی در بنگاه های معاملات ملکی )
 • حضور در داخل خاک ترکیه به مدت بیش از ۴ سال از ۵ سال ( بیش از ۴۸ ماه کامل )
 • عدم سوء پیشینه در ایران
 • نداشتن بدهی بانکی
 • نداشتن شکایت در سیستم قضایی ترکیه ( حقیقی یا حقوقی )
 • تسلط به زبان ترکیه
 • نداشتن تخلفات خطرناک رانندگی ( منظور تخلف مربوط به پارک خودرو در محل اشتباه نیست )
 • نداشتن تخلفات اخلاقی و رفتاری در ترکیه طی ۵ سال ( از زمان دریافت اولین اقامت توریستی ترکیه بر اساس ملک خریداری شده تا زمان مصاحبه دریافت پاسپورت ترکیه )

نکته مهم اینجاست که در نهایت وکلای حقوقی اداره مهاجرت ترکیه هستند که تصمیم نهایی را میگیرند که به شما اقامت دائم ترکیه با بدهند یا خیر. با بررسی و نتیجه وکیل حقوقی اداره مهاجرت است که شما امکان دریافت پاسپورت ترکیه را خواهید داشت.

نکته مهم بعدی اینجاست که معمولا برخی قوانین در کتاب قانون نوشته نشده اند اما توسط اداره مهاجرت ترکیه اعمال می شوند و به صورت سلیقه ای در برخی موارد برخورد میشود. به عنوان مثال طبق قانون سند یک ملک تا قبل از سال ۲۰۱۷ میتوانست حداکثر به نام ۴ نفر شود اما بعد از ۲۰۱۷ طبق قانون ماکسیمم میتواند به نام ۲ نفر باشد. و یک قانون مکمل دیگری نیز وجود  دارد که افراد تحت تکفل یک سرپرست خانواده میتوانند بعد از ۵ سال شامل شرایط دریافت پاسپورت ترکیه شوند. و به همین علت برخی از افراد با آگاهی از این موضوع پولهایشان را جمع کرده و به به صورت شراکتی یک ملک در ترکیه میخریدند و بعد از ۵ سال دولت ترکیه نیز طبق قانون می بایست به صاحبان ملک و خانواده تحت تکفلشان پاسپورت ترکیه را اعطا مینمود. خیلی ساده با خرید یک ملک حداقل ۲ سرپرست خانواده ، ۲ همسر و حداقل ۲ فرزند صاحب حق شهروندی ترکیه میشدند. تنها با خرید یک ملک به صورت اشتراکی.

خب !! خودتان به جای قانون گذار ترکیه بگذارید، به نظرتان ارزش دارد که با مثلا ۳۰۰٫۰۰۰ لیر به ۶ نفر پاسپورت ترکیه بدهد؟ !!! طبیعتا خیر. زیرا که سرمایه گذاری به شدت کم ارزش و امتیازاتی که دولت میدهد بسیار با ارزش تر است.

از این رو از سال ۲۰۱۷ به بعد برای حفظ سرمایه در ترکیه و عدم فراری دادن سرمایه گذاران دولت چیزی را در قانون تغییر نداده ، اما در عمل وقتی یک ملک دو صاحب داشته باشد بعد از گذشتن یک سال از اقامت صاحبان و خانواده هایشان با پیش کشیدن انواع و اقساط قانون های مختلف و سخت گیری های عجیب و غریب صاحبان سند را مجبور میکنندکه فقط یکی از آنها در سند باقی بماند و دیگری را از سند ملک خارج میکنند. و شما هیچ وقت نمیتوانید به قانون گذار یا مجری قانون در یک کشور که شهروند آن هم نیستید بگویید قانون اینگونه نیست. زیرا که تصمیم با آنهاست.

در واقع در یک قانون نا نوشته دولت شما را مجبور میکند که سند ملکی را با کسی شریک نشوید و در نهایت و با گذراندن حداقل ۱۰ شرط مهم فقط به یک خانواده پاسپورت ترکیه را اعطا  میکند.

دقت کنید و گول مبلغان و دلالان ملکی را در ترکیه نخورید… دولت ترکیه با ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار لیر هیچ وقت به دو خانواده و زیر مجموعه شان پاسپورت نمیدهد.

لوکس هومز how-t-get-Turkish-citizenship-by-buying-property-1-lukshomes.com_ دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | حقیقت یا سراب ؟!! اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه

 

رشد ملک در ترکیه | ارزش افزوده ملک در ترکیه

تجربه فروش ملک در ترکیه نشان میدهد که قیمت ملک با ارزش افزوده سالانه ۱۰ الی ۱۸ درصدی همراه است. البته دولت ترکیه در گزارشهای اقتصادی خود این رقم را ۱۸ درصد نشان دهد و بدتر از آن، دلالان ملک هستند که صرفا برای متقاعد کردن مشتریان به خرید نه تنها در ارزش افزوده ملک بزرگنمایی میکنند بلکه همه چیز را به صورت ایده آل نمایش میدهند.

هیچ وقت این نکته را فراموش نکنید: در ترکیه تا این تاریخ ( ماه ۷ از سال ۲۰۱۸ ) فروش ملک با کمیسیون ۶% از کل ارزش ملک است. یعنی شرکت ملکی ۳% از خریدار کمیسیون و حق الزحمه میگیرد و ۳% از فروشنده. هر چند که دولت در حال تصویب قانونی است که این رقم را به ۴% کاهش میدهد. یعنی ۲% از خریدار و ۲% از فروشنده. اما هنوز این قانون اجرایی نشده و همچنان خرید و فروش ملک با همان عرف قبلی ادامه دارد.

و یک نکته کوچیک و ساده در این موضوع هست که شاید به ذهن خیلی از خریداران خطور نکند. و آن این است که حداقل نیمی از ارزش افزوده سال اول ملک شما را شرکت ملکی دریافت کرده و در یک سال اول شاید نهایتا قیمت ملک شما ۵ الی ۸ درصد رشد کند. البته با عرض تاسف واقعیت تلخ دیگری نیز در بین دلالان ملک در ترکیه وجود دارد که عمیقا تاثر برانگیز می باشد. و آن این است که متاسفانه برخی از شرکت های ملکی شناخته شده در ترکیه به رقم ۶% اکتفا نمیکنند و طی یک قرارداد با فروشنده ملک ، از وی ۱۰% کمیسیون میگیرند و از مشتری هم ۳% اما به مشتری اعلام میکنندکه از فروشنده تنها ۳% گرفته اند. در واقع مجموعا ۱۳% مبلغ ملک را شرکت مشاور املاک دریافت میکند که این وحشتناک ترین اتفاقی است که ممکن است در این حوزه روی دهد. و این زیاده خواهی معمولا سود یا ارزش افزوده ملک مشتری را حداقل به اندازه یک سال از بین میبرد.

با این وصف ، اگر در ترکیه ملکی خریداری کردید که البته تمام شرایط یک ملک معقول و استاندارد را داشت، بدانید که قیمت آن میانگین ۱۲ درصد در سال رشد خواهد داشت. بدیهی است این رقم رشد در شهرهای مختلف و حتی محله‌های مختلف در یک شهر متفاوت است. اما به هرحال سرمایه‌تان درجا نمیزند یا پس نمیرود.

لوکس هومز turkey-properties-price-rate-1-lukshomes.com_-1024x614 دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | حقیقت یا سراب ؟!! اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه

 

کیفیت زندگی در ترکیه چگونه است؟

سوال دیگر این است که آیا زندگی در ترکیه و خانه‌های این کشور همانقدر رویایی است که در تبلیغات به نمایش گذاشته میشوند؟ پاسخ منفی است. ترکیه یک کشور درحال توسعه است که مانند هر کشور دیگری در سراسر این دنیای بزرگ، مشکلات و مسائل خاص خود را دارد. در نتیجه هیچ چیز این کشور رویایی نیست و شهروندان آن، همگی از نوعی زندگی معمولی اما با حداقل استانداردها برخوردار هستند. البته نا گفته نماند که این حداقل استانداردها در واقع در قیاس با جوامع و کشورهای پیشرفته دنیاست. قطعا زندگی در ترکیه از استانداردهای بالاتری نسبت به ایران ( به طور کلی و میانگین ) برخوردار است.

با این وصف وقتی به عنوان خارجی قصد زندگی در این کشور را داریم باید بدانیم، مادامی که با آداب و رسوم، زبان ، قوانین و سایر موارد ترکیه آشنا نیستیم به طبع نمیتوانیم زندگی خیلی بهتری نسبت به شهروندان ترکیه داشته باشیم. به خصوص که به عنوان یک خارجی تا زمانی که اقامت دائم ترکیه را دریافت نکنیم، از بسیاری از حقوق شهروندی این کشور محروم هستیم.

در مورد خانه‌های ترکیه نیز باید گفت، سلیقه و دیدگاه، استانداردها و کیفیت رایج در صنعت ساخت و ساز این کشور، کمترین شباهتی به آنچه که ما در ایران یا شاید بسیاری دیگر از کشورهای جهان میشناسیم، ندارد. تا جایی که بخش زیادی از ایرانیان وقتی در بازدیدهای حضوری املاک را از نزدیک مشاهده کنند، اصلا برایشان جذاب نخواهد بود. البته کیفیتهای آنچنانی که در تصاویر تبلیغاتی به نمایش گذاشته میشود نیز وجو دارند. اما نه با قیمتهای نازلی که در همین کمپینهای تبلیغاتی اعلام میشود. خلاصه اینکه هرچی پول بدهید آش میخورید.

مخلص کلام این که اگر در فکر دریافت پاسپورت ترکیه به واسطه خرید خانه در یکی از شهرهای ترکیه دارید، لازم است به چند نکته مهم توجه کنید. نخست این که اگر شما ده بار هم به آنتالیا یا سار شهرهای ترکیه آمده باشید یا ده‌ها دوست و آشنا در این شهرها داشته باشید، وقتی برای زندگی دائم به ترکیه میآیید باید بدانید دقیقا در چه جایی زندگی خواهید کرد؟ و استانداردها یا سبک زندگی شما چطور است؟

یک توریست از شهر مقصد خود صرفا تفریحات و سرگرمی‌ها و زیبایی‌های طبیعی و جذابیت‌های یک شهر توریستی را میبیند و میخواهد. در حالی که در پشت صحنه تمام این زیبایی‌ها، جمعیتی در حدود ۲ و نیم میلیون نفر زندگی میکنند که نوع و سبک زندگی بخش قابل توجهی از آنها هیچ ارتباطی با دنیای رنگارنگی که یک توریست مشاهده میکند ندارند. آنها هم مانند همه جای دنیا زندگی های خوب یا بد دارند. کیفیت های بالا و پایین دارند. در ترکیه هم بالای شهر و پایین شهر وجود دارد. خانه‌های شان همان خانه‌های سبک معماری ترکی است که تصاویر آنها اکثرا در رسانه‌های تبلیغاتی به نمایش گذاشته نمی شود. بخشهای توریستی شهر هم تا حدی با رنگ و لعاب تغییر چهره داده‌اند. حتی در سریالها و فیلمهای تلویزیونی هم کمتر به آنها پرداخته میشود.

پس لطفا توجه کنید: در مرحله نخست تمام داشته های ذهنی خود از ترکیه را فراموش کنید. وقتی برای خرید خانه میآیید، به خودتان ورود به ترکیه و زندگی به سبک ترکی را “خوش آمد” بگویید. هرچه دیگران گفته‌اند برداشت‌های خودشان از ترکیه یا شهرهایی مثل آنتالیا و استانبول و غیره بوده است که هیچ تضمینی ندارد با نگاه و برداشت شما انطباق داشته باشد. پس خودتان از ابتدا، بدون توجه به حرفهایی که شنیده‌اید یا میشنوید، برای تحقیق در مورد تمام مراحل و مسائل مربوط به زندگیتان در ترکیه ، آستین هایتان را بالا بزنید. اینجا ترکیه است با قوانین و شرایط خاص خود.

لوکس هومز Turkey-antalya-Lifestyle-1-lukshomes.com_-1024x575 دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | حقیقت یا سراب ؟!! اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه

 

دریافت مشاور متخصص یا با تجربه

بهترین راه برای حصول نتیجه مطلوب، پیدا کردن مشاوران متخصص و قابل اطمینان است که هم صاحب اطلاعات دقیق و موثق باشد و هم اینکه در تمام مراحل زندگی در ترکیه همراهیتان کند. فراموش نکنید که یک مشاور خوب و صادق، گاهی ممکن است نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه یا موفقیت در مورد خرید یک خانه رویایی در ساحل با قیمت نازل ناامیدتان کند، اما حداقل اطمینان دارید که برای “لفت و لیس” چند صد لیر حق دلالی گری زندگیتان را با ریسک مواجه نمیکند.

راه اندازی کسب و کار یا اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی در ترکیه هم یکی از مواردی است که طی تحقیق در مورد زندگی در ترکیه با آن مواجه خواهید شد. به خاطر داشته باشید که داشتن اقامت موقت ترکیه موجب نمیشود که بتوانید به سادگی در این کشور کار کنید. در واقع افرادی که اقامت توریستی یکساله ترکیه را دارند به هیچ وجه اجازه کار ندارند. طبعا موضوع تامین معاش برای خیلی از افرد و خانواده‌هایی که به ترکیه مهاجرت میکنند، حائز اهمیت بالایی است.

لوکس هومز consultants-in-turkey-3-lukshomes.com_ دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | حقیقت یا سراب ؟!! اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه

کار در ترکیه

آنهایی که به سادگی و بدون فکر کردن میگویند در ترکیه کار هست! خیالتان راحت باشد… منظورشان “کار سیاه” است. یعنی کار بدون مجوز و به صورت غیرقانونی در رستورانها و کارگاههای کوچک، مزارع یا حتی شرکت های بزرگ. لازم است بدانید این سبک کار بسیار ریسک بالایی داشته و کاملا غیرقانونی محسوب میشود. هرچند که خیلی ها تا به الان به این شکل در ترکیه کار کرده اند. اما حداقل ترین مسئله ای که در این رابطه وجود دارد این است که اگر ماموران اداره مهاجرت یا اداره مالیات ترکیه یا در برخی موارد حتی پلیس آنها را حین کار ( بدون مجوز رسمی ) پیدا کنند به سرعت از ترکیه اخراج میشوند و بدتر از آن این است که باید جریمه نقدی هم بپردازند و در بیشتر موارد دچار ممنوعیت ورود به ترکیه میشوند از ۲ سال تا ۷ سال ( بسته به شرایط و با تشخیص پلیس مهاجرت ترکیه ).

پس لطفا قبل از آمدن به ترکیه برای کارتان یک تصمیم درست و قطعی بگیرید. کار کردن در ترکیه روشهای قانونی خود را دارد که اینجا جای پرداختن به آنها نیست. اما لازم است یادآوری کنیم که باید در مورد نحوه دریافت اجازه کار در ترکیه هم تحقیق کنید. البته ما حتما در مطلبی جداگانه و به صورت مفصل راجع به مجوز کار در ترکیه و یا نحوه دریافت اجازه کار در ترکیه صحبت خواهیم نمود.

لوکس هومز work-premit-in-turkey-1-lukshomes.com_ دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | حقیقت یا سراب ؟!! اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه

 

خلاصه کلام : به جای غرق شدن در تبلیغات رنگارنگ و وسوسه برانگیز رسانه ها یا برخی افراد سودجو، “عینک حقیقت بینی” را به چشم بزنید و برای  خرید خانه در ترکیه، دریافت پاسپورت ترکیه ، دریافت مجوز کار در ترکیه ، خرید ماشین در ترکیه و سایر موارد یک مشاور مناسب انتخاب کنید. بله مشاور از شما هزینه میگیرد. اما بسیار اندک است و به جایش تجربیات و مسائل قانونی و حقوقی بسیار مهمی را در اختیارتان قرار میدهد که برای به دست آوردن آنها قطعا باید سالها در ترکیه زندگی کنید و هزاران برابر آن هزینه .. در غیر این صورت احتمال اینکه پشیمان شوید و زندگی خود را به مخاطره بیندازید بسیار زیاد خواهد بود.

لوکس هومز consultants-in-turkey-2-lukshomes.com_-1024x680 دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | حقیقت یا سراب ؟!! اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | راست یا دروغ ؟!!
 • دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه | راست یا دروغ ؟!!
5

خلاصه

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه ، آیا دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید خانه امکان پذیر است؟ بررسی حقایق زندگی در ترکیه و دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک ، بررسی تبلیغات مثبت و منفی راجع به خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه ، نگاهی دقیق تر به خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت دائم

User Review
0 (0 votes)
به اشتراک بگذارید